22 października 2009

NANOACTIV nowa jakość pielęgnacji ciała

Srebro jest nie tylko metalem szlachetnym, ale również pierwiastkiem śladowym, ważnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Już w starożytności wykorzystywano jego naturalne właściwości wspomagające leczenie.
W XIX wieku w Niemczech odkryto, że łagodny roztwór srebra działa odkażająco w przypadku zapalenia spojówek, a jednocześnie nie podrażnia śluzówki. W 1923 roku przeprowadzono testy, które potwierdziły, że w wielu przypadkach srebro wspomaga leczenie infekcji bakteryjnych.
Analiza badań nad srebrem pozwoliła w 1978 roku w czasopiśmie Science Digest na określenie srebra cudem współczesnej medycyny. W latach 90. Dr Bjorn Nordstrom z Karolińskiego Uniwersytetu w Szwecji potwierdził, że srebro nie wywołuje skutków ubocznych w organizmie. Obecnie na świecie stosuje się preparaty lecznicze oraz suplementy diety zawierające srebro. Jest ono nieocenionym składnikiem przy leczeniu oparzeń i infekcji skóry.
Dla nowoczesnych kobiet i mężczyzn
Najwięcej bakterii rozwija się w sprzyjających warunkach (wilgoć, temperatura) na skórze. Są one odpowiedzialne za różnego rodzaju podrażnienia czy nieprzyjemny zapach. Seria kosmetyków NanoSilver Activ stanowi doskonałe połączenie nowoczesnej pielęgnacji ciała i ochrony antybakteryjnej i antygrzybiczej, dodatkowo dając długotrwałe uczucie świeżości.

W skład serii NanoSilver Activ wchodzą:
NANOSILVERACTIV Body lotion – zawiera kompleks substancji zmiękczających i wygładzających naskórek Doskonale się wchłania, powodując, ze skóra jest aksamitna i miękka w dotyku. Działa antybakteryjnie, łagodzi wszelkie podrażnienia skóry.
NANOSILVERACTIV Shower Gel – tworzy skuteczną ochronę przeciwbakteryjną, zapewnia optymalną pielęgnację skóry. Intensywny zapach perfum relaksuje ciało i zmysły.
NANOSILVERACTIV Roll-on – dzięki zawartości nanocząstek srebra gwarantuje skuteczną ochronę antybakteryjną. Daje uczucie świeżości i przyjemnego zapachu przez wiele godzin. Łagodzi podrażnienia skóry.
NANOSILVERACTIV Body Refrashing – zawiera kompleks substancji pielęgnujących skórę.
Posiada właściwości regenerujące i odżywcze. Wykorzystuje biobójcze i hipoalergiczne właściwości srebra.

Seria kosmetyków NANOSILVERACTIV firmy Chatier, dzięki innowacyjnej technologii, stanowi nową jakość w pielęgnacji skóry.


W natłoku preparatów kosmetycznych najczęściej szukamy produktów naturalnych, ekologicznych, jednocześnie wykorzystujących najnowsze osiągnięcia nauki.
Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom firma Chatier we współpracy z firmą Nanoco opracowały serię kosmetyków NanoSilver Activ wykorzystując biobójcze i hipoalergiczne właściwości srebra. Dzięki zastosowanej nowoczesnej formule i nanotechnologii preparaty tej serii charakteryzują się niezwykłą skutecznością działania, a dodatek nanoczasteczek srebra pozwala osiągnąć nieocenioną ochronę przed infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi. Chatier jest pierwszą w Polsce firmą która wprowadziła do produkcji kosmetyków technologię NanoSilver.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz